تولد اولین کورت استیشن دنیا

هوندا S2000 در راه است.
فوریه 6, 2017
معرفی سریعترین استیشن واگن مرسدس بنز
فوریه 6, 2017

سال ۲۰۱۳ بود که اولین تصاویر کامپیوتری (رندر) از این خودرو منتشر شد. کوروت C7 واگن یکی از مدل‌ هایی است که علاقه‌ مندان خودرو های آمریکایی مدت‌ ها انتظارش را می‌ کشیدند و از تقویت‌کننده معروف خودرو های شورولت کوروت یعنی شرکت کالاوِی تقاضای نمونه اصلاح شده مدل C7 را داشتند.

پس از افزایش تعداد درخواست‌ ها، بلاخره کالاوی قبول کرد تا کوروت C7 را زیر چاقوی جراحی ببرد و اصلاحاتی روی آن انجام دهد. کالاوی در اصل یک کمپانی تکنولوژی است که در زمینه طراحی و ساخت‌ پیشرانه کار می‌ کند اما عمده شهرت آن به تقویت مدل‌ های شورولت کوروت خصوصا با بهره‌ گیری از موتور تویین‌ توربو مربوط می‌ شود.

شرکت کالاوی سابقه درخشانی دارد و برای مثال با استفاده‌ از ابداعات تازه توانسته با مدل C4 به سرعت قابل توجه ۳۷۲ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

این شرکت این‌ بار نیز اقدام به یک حرکت عجیب کرده و برای تقویت نمونه C7 ، علاوه بر اصلاحات و بهینه‌سازی‌ های انجام گرفته بر بخش‌ های فنی  یکسری تغییرات ظاهری هم شامل کیت ارائه شده کرده است که این مدل را از سایر کوروت‌ ها متمایز می‌ کند.

این اصلاحات بر روی بدنه، باعث شده اند که کلاس مدل کوروت از یک خودرو کوپه به یک شوتینگ‌ بریک (استیشن دو در) تبدیل شود. شاید مبدل کردن یک خودروی سوپر اسپرت به یک خودروی استیشن‌ واگن اندکی عجیب به‌نظر برسد اما اینکار در دوره‌ ای که تصمیم ساخت نمونه تقویت‌ شده کوروت C7 توسط کالاوی گرفته شد اقدامی فراگیر بود و بسیاری از شرکت‌ های خودروسازی مطرح در آن زمان تعداد زیادی شوتینگ‌ بریک معرفی می کردند.

برای تبدیل کوروت C7 به یک مدل واگن، باید قسمت‌ های مشخصی از بدنه اصلاح شوند؛ مهم‌ ترین این تغییرات، جایگزین کردن پنل‌ های سقف با یک نمونه‌ کشیده است تا فضای لازم برای تعبیه شیشه‌ ای کوچک برای دید عقب ایجاد شود.

به علاوه تغییرات صورت گرفته در بخش‌ های عقبی خودرو، تغییر نشان کوروت با عوض کردن دهنه ورودی‌ های هوای کنار بدنه روی کاپوت و همچنین رینگ‌ های آلیاژی مشکی رنگ از جمله اصلاحات انجام شده در این کیت است.

این پکیج کامل برای تغییر بدنه و تزیینات حدود ۱۵ هزار دلار برای صاحب کوروت هزینه بر می‌ دارد. قیمت کنونی کوروت C7 در نمونه پایه از ۵۵ هزار و ۵۰۰ دلار آغاز می‌ شود و با پرداخت ۳ هزار دلار، تزیینات پکیج به صورت هم‌ رنگ بدنه و با حدود ۲ هزار دلار، ایرو اسپویلر هم روی این مدل نصب می‌ شود.

فارغ از تغییرات ظاهری، مهم‌ ترین بخش فعالیت کالاوی که شامل تغییرات فنی است در یک پکیج دیگر که حدود ۱۸ هزار دلار آهزینه در پی دارد خلاصه شده است.

بهره‌ گیری از پیشرانه SC627 با قدرت ۶۲۷ اسب‌ بخار و یا نمونه SC757 با ۷۵۷ اسب‌ بخار به همراه تغییراتی در تزئینات داخلی و رینگ‌ های آلیاژی ویژه شامل این پکیج فنی کمپانی کالاوی می‌ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.