معرفی BMW x4

چراغ سبز BMW به تولید X2
ژوئن 15, 2016
کیا اسپورتیج ۲۰۱۶ آمد
ژوئن 15, 2016

شرکت بی ام و با عرضه X4 که در حقیقت نسخه کوچک شده X6 است، انقلابی در کلاس خودروهای شاسی بلند برپا کرد. از سال ۲۰۰۸  تا کنون بیش از ۲۵۰,۰۰۰ دستگاه X6 در سراسر جهان به فروش رسیده است که همین رقم می‌تواند علت تولید و عرضه X4 را به خوبی توجیه کند. اگرچه کمپانی بی ام و این خودرو را نخستین “کوپه اسپرت” خود می‌خواند، اما باید توجه داشته باشید که در اینجا منظور از کوپه، دو درب بودن X4 نیست؛ بلکه حالت طراحی آن سبب اطلاق چنین صفتی به این باواریایی زیبا شده است
اگرچه X4 در مقایسه با X3 از فضای بار و سر کمتری برخوردار است، اما چنانچه به دنبال خودرویی هستید که موقعیت رانندگی و دینامیک بهتری به شما عرضه کند، این محصول گزینه بسیار خوبی به شمار می‌رود. همچنین به لطف نوع طراحی خاص سقف، شما از دید عقب بسیار خوبی برخوردار خواهید شد.
به محض نشستن داخل کابین X4، طراحی راننده-محور کابین، نمایشگر لمسی ۸٫۸ اینچی سیستم iDrive با قابلیت تشخیص اثر انگشت، نمایشگر مجازی، غربیلک فرمان مجهز به پدل شیفتر، و ارتفاع بیشتر صندلی راننده توجه شما را به سوی خود جلب می‌کند.
گفتنی است، با وجود ارتفاع بیشتر، در مقایسه با X3 احساس نزدیکی بیشتری به جاده دارید که این امر در صندلی های عقب محسوس تر است. صندلی ها بزرگ و جادار بوده و با روکش چرم مرغوب خود، راحتی بی‌نظیری را برای سرنشینان به ارمغان می‌آورند؛ علی رغم انحنای سقف، سرنشینان قدبلند در صندلی عقب کاملا احساس راحتی می‌کنند.  همانند دیگر خودروهای هاچ بک، ورودی صندوق X4 نیز پهن و باز می‌باشد و صندلی عقب آن به نسبت ۴۰:۲۰:۴۰  خم می‌شود؛ با این وجود، حالت خمیده این خودرو در قسمت عقب، حمل بارهای بزرگ را کمی مشکل می‌کند اما باز هم کارایی مناسبی از خود به نمایش می‌گذارد.
در زیر کاپوت این کوپه شاسی بلند یک پیشرانه شش سیلندر خطی ۳ لیتری مجهز به توربوشارژر قرار گرفته است که با تولید قدرتی در حدود ۳۰۶ اسب بخار و گشتاوری معادل ۴۰۰ نیوتن متر این موشک ۱,۸۹۰ کیلوگرمی را در عرض ۵٫۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند.
کمپانی سازنده مصرف سوخت این خودرو را در سیکل ترکیبی ۵٫۹ لیتر به ازای صد کیلومتر مسافت طی شده عنوان کرده است که به نوبه خود، بسیار قابل توجه می‌باشد. هر دو پیشرانه مجهز به سیستم چهار چرخ محرک هستند و گیربکس هشت سرعته اتوماتیک، تعویض دنده های نرم و سریع را امکان پذیر می‌سازد. همچنین می‌توانید با تنظیم سیستم فرمان، گاز و گیربکس، مصرف سوخت این شاسی بلند را کاهش دهید و یا حالت تهاجمی تری به آن ببخشید. گفتنی است، سیستمی در X4 وجود دارد که هنگام حرکت در سرازیری موتور را به حالت نیمه فعال درمی‌آورد و بدین ترتیب، مصرف سوخت را کاهش می‌دهد.
سیستم فرمان برقی عملکرد خوبی در پیچ ها از خود به نمایش می‌گذارد و به راحتی خودرو را از پیچ خارج می‌کند. از نظر تعادل بدنه، X4 همانند پورشه ویژگی های یک خودروی اسپرت را به نمایش می‌گذارد و در جاده های لغزنده، بسیار خوب عمل می‌کند و به همین دلیل، شایستگی لقب “کوپه اسپرت” را دارد. در مجموع می‌توان گفت، اگر با طراحی ظاهری این خودرو مشکلی ندارید، سیستم انتقال قدرت عالی، کابین جادار و زیبا و تجهیزات مناسب، X  را به انتخابی عالی تبدیل می‌کنند؛ اما اگر به دنبال ظاهر عامه پسندتری هستید، X3 انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.