میتسوبیشی میراژ ۲۰۱۶

کیا اسپورتیج ۲۰۱۶ آمد
ژوئن 15, 2016
عرضه تویوتا کمری هیبریدی
ژوئن 15, 2016

میراژ کم‌ مصرف‌ترین خودرو بازار ایران است. این خودرو دارای مصرف جاده ۳٫۹ لیتر است که رقم خارق‌العاده‌ای‌ است. همچنین مصرف شهری آن کمتراز ۵ لیتر و درنهایت مصرف ترکیبی میراژ عدد ۴٫۶ در ۱۰۰کیلومتر اعلام شده که این عدد برای نزدیک‌ترین رقیب آن یعنی کیا پیکانتو اتوماتیک ۵٫۶ لیتر است. دلایل مصرف سوخت پایین میراژ را در این ۳ عامل باید بررسی کرد: استفاده ازگیربکس اتوماتیکCVT که درحدود ۲۰‌ تا ۳۰ درصد نسبت به گیربکس‌های اتوماتیک معمولی (همانندگیربکس پیکانتو) درکاهش مصرف سوخت موثر است‌. عامل دوم استفاده از فرمان تمام الکتریکیEPS است که هیچ نیرویی از موتور نمی‌گیرد و نیروی الکتریکی مورد نیاز خود را به ‌جای پولی اصلی موتور از دینام تهیه می‌کند. در حالی که رقبای میراژ همچون هیوندای آی۲۰ و کیا پیکانتو از سیستم فرمان هیدرولیکی عادی استفاده می‌کنند. و آخرین عامل ضریب آیرودینامیک مناسب میراژ است که درسرعت‌های بالا به شدت درکاهش مصرف سوخت موثر است‌.

میتسوبیشی ادعا دارد که در طراحی اسپویلر (باله) قسمت انتهای سقف و لبه بالای درب صندوق این خودرو از پیشرفته ترین تکنولوژی های طراحی به کمک تونل باد استفاده کرده است که تاثیر زیادی در کاهش ضریب آیرودینامیک این خودرو داشته است. همچنین در پایداری و چسبندگی قسمت عقب این خودرو بسیار تاثیر گذار بوده است.

فرمان تمام الکتریکی این خودرو علاوه بر کاهش مصرف سوخت تاثیر زیادی برافزایش هندلینگ و فرمان‌پذیری این خودرو داشته است. فرمان تمام الکتریکی فرمان پذیری لذت بخشی را برای این خودرو رقم زده است. همچنین در ترافیک سنگین درون شهری آسایش و راحتی راننده را فراهم می‌آورد. بدین نحو پارک کردن با میراژ نسبت به رقبایش عملی لذت بخش است.

میراژ ۲۰۱۶ با مشخصات جدیدی همچون سنسور پارک عقب، دوربین دنده عقب با نمایشگر بر روی آینه وسط و همچنین آینه الکتروکرومیک به بازار ایران عرضه شده است و شما میتوانید هم اکنون جهت ثبت نام به عاملیت استیلایی مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.