BMW i8

رونمایی Outlander مدل ۲۰۱۶
ژوئن 15, 2016
رونمایی هوندا CR-Z 2016
ژوئن 15, 2016

به گزارش برخی خبرگزاری ها، تازه‌ترین اطلاعات نشان می‌دهد خودروی ب ام و جنجالی i8 که به تازگی وارد کشور کشور شده، دست کم در ده مورد برای فروش، آگهی شده است.
اوایل ماه جاری ورود خودروی BMW.i8 به کشور خبرساز شد. در همین زمینه رئیس کل گمرک ایران اظهار کرد: سه دستگاه از این خودرو که جزو سهمیه ورزشکاران قهرمان بوده، وارد کشور شده که با توجه به هیبریدی بودن آنها سهم گمرک و تجارت داخلی‌شان ۴ درصد محاسبه شده است. به گفته یکی از مسئولان، هر چند ارزش خارجی این خودروها به گمرک ۴۰ هزار دلار اعلام شده بود اما محاسبات نشان از آن دارد که ارزش واقعی آنها چیزی در حدود ۱۴۰ هزار دلار است. او این را هم گفته بود که تنها سه دستگاه از این خودرو در گمرک اردبیل قرار دارد که با طی شدن مراحل قانونی وارد ناوگان کشور خواهد شد.

چراغ لیزری، کیت تایر، هدآپ، اینترنت، سیستم هارمن کاردن، رینگ ۲۰، شیشه gorilla و عایق صوتی از مشخصات این خودرو عنوان شده است. همچنین گفته شده که این خودرو تنها خودروی مفهومی تولید‌شده در دنیاست. موتور آن هیبریدی با مصرف ۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است و شتاب صفر تا ۱۰۰ آن تنها ۴ ثانیه است. حداکثر سرعت این خودرو ۲۵۰ کیلومتر است.

این خودروها در سه رنگ سفید،‌ قهوه‌ای و مشکی آگهی شده‌اند. یکی از فروشندگان این خودرو می‌گوید که آن را خود شخصا وارد کرده‌ است.  او در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود مجوز واردات آن را برخی ورزشکاران یا نهادهای خاص ارائه کرده‌اند،‌ اظهار می‌کند: من هم این موضوع را در رسانه‌ها خوانده‌ام اما دست‌کم درباره خودرویی که من وارد کرده‌ام هیچ کدام از این ادعاها صحت ندارد.

حداقل قیمت BMW.i8 در آگهی‌ها یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان و حداکثر آن یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان عنوان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.